Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Co děláme?


Každý týden se scházíme v klubovně ke schůzkám, kde se učíme různým dovednostem, hrajeme si, sportujeme, vyrábíme různé výrobky.

Jednou měsíčně pořádáme výlet většinou za poznáváním okolí Brna (např. na Květnici u Tišnova, na Mohylu míru, Moravský Kras…). V lednu již tradičně pořádáme pro slatinské děti maškarní ples. Trávíme společně podzimní a jarní prázdniny. V květnu se zapojujeme dobročinné sbírky Ligy proti rakovině, tzv. Květinového dne. Vyvrcholením celoroční činnosti je čtrnácti denní letní stanový tábor, v posledních letech na našem oblíbeném tábořišti v Pavlově u Žďáru nad Sázavou.

Náš oddíl působí v městské části Brno-Slatina a v současnosti má asi 80 členů. Je registrován jako smíšený oddíl s duchovní výchovou. Nyní máme 8 družin - benjamínky (4 - 6 let), světlušky (holky 7 - 10 let), vlčata (kluci 7 - 10 let), 2 družinky mladších skautek (holky 11 - 13 let), mladší skauty (kluci 11 - 13 let), starší skauty a skautky (13 - 15 let) a roveři (15 - 18 let). O děti se stará a program připravuje zkušený tým vedoucích. Vůdcem oddílu je Dominika Pechová, zástupce vůdce oddílu je Anička Oujezdská; na vedení se např. dále podílejí Tereza Tesařová, Klára Balášová - Lála, Veronika Kohoutková, Mirek Jahoda, Eliška Musilová, Petr Kristof - Kolco, Zdeněk Máca a další. Jako klubovnu vyuzíváme oratoř kostela ve Slatině.


 

 

Historie oddílu

Náš oddíl vznikl (tehdy jestě jako 43. chlapecký a 43. dívčí) na podzim roku 1990 jako pokračování různých aktivit s mládezí při římskokatolickém kostele ve Slatině. O skautskou orientaci vznikající skupinky se zaslouzil předevsím bývalý skaut pan Václav Sokol a jeho dcera Irena Sokolová. Oddíl se rychle rozrostl a jiz při první registraci měl okolo 50-ti členů. Vůdcem chlapeckého oddílu byl Ing. Jan Šálek a dívčího Ing. Anežka Pojmanová. Přelom nastal v roce 1994, kdy z vedení oddílu pro rodinné a pracovní zaneprázdnění odesel Jan Šálek. Oddíly se tak od roku 1995 sloučily pod vedením vůdkyně dívčího oddílu. Družiny však nadále pracovaly jako dívčí a chlapecké. Sloučení bylo vlastně snadné, protože již od začátku spolu oba oddíly úzce spolupracovaly a navíc každý tábor (k r.2012 jich bylo 22) byl společný.

Zkušenosi s prací v tomto oddíle jsou větsinou pozitivní. Nejvíce se to projevilo při přechodu do roverského věku. Tato aktivita vyvrcholila počátkem roku 2002 založením kmene roverů a rangers "Zdár né". I když ne všichni zůstali členy oddílu, přesto se dále neformálně scházejí na různých akcích samostatných nebo pořádaných oddílem či oratoří ve Slatině. V roce 2007 vznikl další roverský kmen "Hakunamatata". V říjnu 2008 jsme založili družinku předškolních dětí (benjamínků), o kterou je velký zájem. Od roku 2013 existuje nový roverský kmen "Malý piva", v roce 2014 se vytvořila družinka starších skautů a skautek "Volchodoši".

Za 24 let činnosti prošlo oddílem přes 300 dětí. Oslavili jsme také již sedm skautských svateb.

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek